26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Пожар во хостел во Русија, загинаа осум луѓе

Најмалку осум луѓе загинаа, а тројца се повредени во пожар во хостел во југоисточниот дел на Москва, јавуваат руските агенции.

Пожарот избувнал на првиот кат од шеснаесеткатницата во која се наоѓа хостелот, јавува Интерфакс, а причина за пожарот, според прелиминарните информации, е дефект на електричната опрема.

Службите за итни случаи известија дека жртвите починале најверојатно од труење со јаглерод моноксид.

Можеби ќе ве интересира

Пожар во Мармарис во близина на хотели и згради

M T

Пожар беснее четврти ден кај резерват во Грција, загрозено село во близина

M T

Огромен пожар во Словенија, ангажирана е и војската

M T

МВР: Внимавајте! Мало невнимание може да предизвика пожар со тешки последици

M T

Во пожар во Јужна Кореја загинаа седум лица, а 46 се повредени

M T

Голем пожар во деловен центар во Москва

M T