14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Нови 855 заразени од ковид, починаа две лица

Нови 855 заразени од коронавирус во изминатото деноноќие.

Според информациите биле тестирани 1602 лица, што значи дека секој втор тестиран бил заразен.

Од ковид починале две лица.