31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Хороскоп

Три хороскопски знаци никогаш нема да простат неверство

Секоја љубовна врска поминува низ предизвици, но проблемот настанува кога еден од партнерите бара бегство од проблемите или рутината во вонбрачна авантура. Партнерот кој бил изневерен мора потоа да одлучи дали е подготвен да продолжи понатаму или приказната е завршена за него. Луѓето родени под овие знаци никогаш нема да простат неверство.

Скорпија
Кога ќе дознаат дека се измамени, Скорпиите не се изненадени. Тие и онака секогаш го очекуваат најлошото од другите. Дури и кога се во врска со некого со години, никогаш не му веруваат целосно и црвот на љубомората е секогаш присутен. Тие се исклучително захтевни кон саканите, но во љубовта целосно се даваат себеси и истото го очекуваат за возврат. Токму затоа никогаш не простуваат неверство бидејќи го сметаат за чин на предавство.

Овен
Овните се страсни и интензивни партнери кои бараат многу, но и даваат многу. Иако не се олицетворение на верноста, од својот избраник очекуваат целосна посветеност. Ако дознаат дека ги изневерил, нема да можат да преболат. Гневот и бесот ќе ги обземат, ќе го опсипат партнерот со навреди или ќе фрлаат чинии по нив. Неверството го доживуваат како предавство и никогаш повеќе нема да можат целосно да му веруваат на партнерот.

Лав
Лавовото его е преголемо за да прости неверство. Дури и да го сакаат партнерот и да сакаат да бидат со него, нема да можат да го преболат фактот дека ги понижил и посрамотил. Не можат да ја поднесат мислата дека ги изневерил тој што го сакаат и со кого го делеле доброто и лошото, па таа приказна за нив ќе биде завршена. Лавовите никогаш не простуваат повредено его

Можеби ќе ве интересира

Без многу размислување: Ладнокрвно ги оставаат партнерите

M T

Хороскопски знаци во кои се родени момци за сериозна врска

M T

Во овие 2 хороскопски знаци се раѓаат најинтелигентните луѓе

M T

Започна ретроградноста на Јупитер: Овие три знаци ќе бидат најмногу погодени

M T

Овие ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ, и покрај нивните силни чувства, НАЈТЕШКО КАЖУВААТ „ТЕ САКАМ“

M T

Возбудливо лето: Овие хороскопски знаци ги очекува незаборавен август

M T