21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Шојгу: Ќе имаме нов Советски Сојуз, голем и силен

На социјалните мрежи се рашири видео од рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу како им се обраќа на воените и политичките лидери на Русија. Видеото на Твитер го сподели и украинскиот дипломат Олександер Шерба.

„ Сето ова е само привремено. Работите повторно ќе бидат добри. Ќе имаме нов Советски Сојуз, голем и силен. Повторно ќе има мир. Никој нема да замине“, рече Шојгу.

„ До оние кои мислат дека сето ова се случува затоа што НАТО отишол предалеку – слушате ли? напиша Шерба во твит.

Можеби ќе ве интересира

Шојгу: Ќе мобилизираме 300.000 луѓе, само еден отсто од ресурсите

M T

Шојгу: Она што го прави Украина е нуклеарен тероризам

M T

Ситуацијата во Европа е експлозивна, предупредува рускиот министер за одбрана

M T