28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Невреме во Далмација, на островот Вир паѓаше град со големина на орев

Далмација вчера ја зафати невреме, а на островот Вир падна град, јавуваат хрватските медиуми.

Парчињата мраз биле со големина на ореви, а оставиле траги и на возилата.

Температурата во попладневните часови нагло се намалила, јавуваат медиумите.

Можеби ќе ве интересира

Невреме предизвика хаос во Лас Вегас – Казино заврши под вода, потопени се и автомобили

M T

Невреме во Албанија однесе еден живот и поплави градови

M T

Ураганот Агата се движи кон мексиканските градови, ветерот би можел да достигне брзина од 193 километри на час

M T

Канада: Најмалку осум лица загинаа во силно невреме

M T

Силно невреме ги зафати Америка и Европа – Има и жртви

M T

Големо невреме во Европа, најмалку пет лица загинаа, неколкумина се повредени

M T