14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Дојава за бомба на аеродромот во Софија

Утрово беа затворени двата терминали на аеродромот во Софија, објавија бугарските медиуми.

Причина за затворањето е анонимна закана за поставена бомба, која пристигнала околу девет часот.

Евакуирани се сите лица од двата терминали, а во моментов полицијата спроведува истрага.