22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Хороскоп

Возбудливо лето: Овие хороскопски знаци ги очекува незаборавен август

Некој повторно ќе ја сретне старата љубов, а некој ќе заврши во љубовен триаголник.

Во секој случај, тоа ќе биде многу возбудливо лето за нив.

Во продолжение дознајте дали вашиот знак е меѓу нив…

Овен
Ова лето, вие сте ѕвездата! На крајот на краиштата, Јупитер ќе се движи низ вашата прва куќа и ќе ви донесе самодоверба. И кога се чувствувате сигурни, чувствувате и допир со вашето вистинско јас. А кога тоа ќе се случи, привлекувате љубовници. Секако, ова може да ви донесе и голем број проблеми доколку сте во стабилна врска.

Многу мажи ќе бидат заинтересирани за вас ова лето, па во таква ситуација многу е можно да се најдете во љубовен триаголник.

Лав
Лавовите ќе бидат разгалени за избор ова лето – ќе има неколку добри можности кои ќе им тропнат на вратата. Венера е во Лав, а знаете што значи тоа – повеќе шарм, повеќе харизма, повеќе љубов!

Едноставно ќе бидете магнет за мажи! Затоа и поранешните партнери нема да останат имуни на вас, па ќе дојдат кај вас. Јупитер ќе донесе толку многу убавина во вашата авантуристичка деветта куќа, што може да доведе до средба со некој во кој никогаш не очекувавте дека ќе се заљубите.

Вага
Доколку сте слободни и не сте во долга и стабилна врска, очекувајте речиси сигурно враќање на некоја стара и речиси заборавена љубов во вашиот живот.

Со оглед на тоа дека ви недостига љубов, можно е да се обидете повторно, дури и ако не сте особено загреани за личноста. Не заборавајте дека сега е можност да ја манифестирате врската која отсекогаш сте ја посакувале. Ги привлекувате луѓето како магнет и само треба да бидете свесни за тоа. Сите на кои мислите ќе бидат ваши.

Можеби ќе ве интересира

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T

Овие хороскопски знаци имаат шанса да станат директори – За бизнисот ставаат се на КОЦКА

M T

ОВИЕ ЗНАЦИ ГИ ОЧЕКУВА СРЕЌА ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОТ! – Ќе имаат ГОЛЕМА заработка

M T

Три хороскопски знаци кои оставаат впечаток на силни, а всушност се многу нежни

M T

Засекогаш несреќни во љубовта: Овие 3 хороскопски знаци остануваат без партнер, а не е виновен ретроградниот Меркур

M T