Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветShowbiz

Почина актерот Пол Сорвино

Пол Сорвино, можеби најпознат по улогaта на Пол Цицеро во гангстерскиот еп на Мартин Скорсезе – „Добри момци“ (Goodfellas), почина на 83-годишна возраст, соопшти во понеделникот портпаролот на актерот.

Сорвино, исто така познат по портретирањето на полицискиот наредник Фил Серета во ТВ-сериjaта „Закон и ред“ (Law and Order) од 1990-тите, работеше во филмот и телевизијата повеќе од 50 години.

Тој одлично глумеше и гангстер и полицаец.

„Господин Сорино почина во клиниката Мајо во Џексонвил, Флорида,“ изјави портпаролот.

Смертта на актерот ја потврди е неговата сопруга Ди Ди. „Нашите срца се скршени, никогаш нема да има друг Пол Сорвино. Тој беше љубовта на мојот живот и еден од најголемите изведувачи што некогаш ги красел екранот и театарската сцена, изјави таа за „Холивуд рипортер“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: На повидиок нов скандал, Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ да објаснат која е нејзината улога во палењето возила?

M T

Почина актерот Славиша Кајевски

M T

Актерот Алек Болдвин усмрти камерманка на снимање на филм со куршум од реквизит

M T

Го бараа со денови: Mлад актер пронајден мртов во близина на колеџот

M T

Српскиот актер Бјелогрлиќ приведен поради напад врз режисер

M T