21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

(Видео) Во Одеса одекнаа експлозии, Украинците ги обвинуваат Русите

Денеска одекнаа експлозии во главното украинско пристаниште Одеса, еден ден откако Киев и Москва постигнаа договор во Истанбул за деблокирање на извозот на украински житарки.

Неколку експлозии ја погодија Одеса рано изутрината, а причината се уште не е позната, пренесе „Би-Би-Си“.

Локалниот пратеник Олексиј Хончаренко на Телеграм напиша дека во градот одекнале шест експлозии и дека пристаништето било во чад по нападот.