Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветМозаикShowbiz

Даниел Крег сè уште на врвот на листата најплатени актери

Даниел Крег веќе втора година по ред е најплатениот актер во светот благодарение на „Нетфликс“, кој ги презеде претстојните две продолженија на крими-трилерот „Нож во грб“ (Knives Out) со договор со кој се обврза да му исплати 100 милиони долари.

Сумата е толку висока затоа што „Нетфликс“ ги зема предвид позадинските износи што би ги добиле ѕвездите доколку филмот се прикажува исклучиво во кината.

Крег за двете продолженија на „Нож во грб“ заработи над 100 милиони долари, согласно договорот со „Нетфликс“, кој на актерите им го надополнува профитот што би го добиле доколку филмот е достапен само во киносалите.

Крими-трилерот на Рајан Џонсон, во кој сега веќе поранешниот 007 го портретира детективот Беноа Бланк, почнува со класичен заплет – убиство на богат писател на крими романи кој зад себе има огромно наследство – со што мотивот некој од семејството да го убие станува очигледен.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

Можеби ќе ве интересира

САД ги ставија „Тенсент“ и „Алибаба“ на листата на „озлогласени пазари“

M T

Објавена листа на најпаметните и „најглупавите“ народи: Еве каде се македонците

M T

ОРМ: Неопходно е дополнување на листата на дејности кои имаат право да работат во недела, а минималната плата треба да се зголемува постепено

M T