Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Хорор на плажа во Хрватска, змија каснала туристка

Романка доживеала вистински хорор на плажата Жњан во Хрватска, пишува „Далмација данас“. Била касната од змија, за која подоцна се утврдило дека не била отровна.

Додека била на плажата, и заѕвонел телефонот на жената, па одлучила да се јави, но претходно се повлекла под сенката на едно дрво во близина.

„Зборував и одеднаш почувствував силна болка. Кога ја погледнав ногата, видов змија како бега во блиската грмушка“ раскажала Романката.

Имало многу крв затоа што змијата ја каснала директно за вената.

Успеала да влезе во автообилот и да отиде до најблиската болница, каде докторите и потврдиле дека не се работи за змија отровница. Раната и била дезинфицирана, затоа што забите на змијата обично се преполни со бактерии.

Можеби ќе ве интересира

Хорор во Ливерпул, кучиња убија 60 годишна жена

M T

Маж застрелан на популарна плажа во Хрватска, починал на пат кон болница

M T

Секс на плажа – Седум совети кои ќе го направат уште подобар

M T

Подгответе се за на плажа: Намалете го внесот на калории на овие 4 начини

M T

Хорор во Малме: Ученик со секира и нож убил две жени во училиште

M T

Хорор во Пула – 22-годишник малтретирал и ограбил Канаѓанец заканувајќи му се со пиштол

M T