27.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во Украина Свет

Украинска пратеничка: Русите целат складишта за нафта и гас

Магацините за нафта и гас во Украина се цел на руските сили, изјави украинската пратеничка, Лесија Василенко.

Како што рече, Русија во последните денови ги засилила нападите во реонот на Днепар и Харков.

Предупреди на „отровни пожари“ како последица на нападот.