17.8 C
Скопје
2. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Доктор Фаучи е позитивен на Ковид-19

Ентони Фаучи (81) – американскиот експерт за заразни болести е инфициран со Ковид-19.

Националниот институт за здравје информираше дека се тестирал со брз антиген тест, но продолжува да работи од својот дом, додека закрепнува.

Оттаму додаваат дека Фаучи „моментно има лесни симптоми“.

Инаку Фаучи кој е целосно вакциниран, со примени две бустер дози, иако е главен советник за здравство на американскиот претседател, Џо Бајден, скоро немал близок контакт со него.

Можеби ќе ве интересира

Комисија за заразни болести: Зголемување на бројот на позитивни случаи на Ковид 19 за 65.8% во однос од минатата недела

M T

Немојте да мислите дека пандемијата заврши: Еве кога не очекуваат нови бранови

M T

Луѓето кои се заразија со КОВИД 19 имаат зголемен ризик да ја развијат оваа болест

M T

Европската унија го продолжи користењето на сертификатите за ковид до средината на следната година

M T

Белата куќа: Сите патници кои летаат за САД мора да бидат тестирани за ковид

M T

Која е разликата помеѓу мајмунски сипаници и КОВИД?

M T