33.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во Украина Centar Свет

Избувна епидемија на колера во Мариупол?

Според украинските тврдења, колера избувнала во Мариупол, град кој Русите на крајот успеале да го освојат.

Од друга страна ваквите наводи ги отфрли претседателот на самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР) Денис Пушилин, велејќи дека епидемиолошката состојба е под контрола.