Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Пукање во Оклахома: Едно лице загина, седум се повредени

По масакрот во училиште во Тексас во САД оваа недела, во кој 18-годишник уби 21 лице, денеска во Оклахома се случи престрелка.

Едно лице загина, а седум се повредени во престрелка на Денот на сеќавањето. Меѓу ранетите наводно има и двајца малолетници. Локалните власти соопштија дека на престрелката и претходела расправија. Наводно, засега никој не е уапсен.

Околу 1.500 луѓе присуствуваа на настанот за Денот на сеќавањето во близина на градот Тафт. Американските медиуми претходно предупредија на фрапантен пораст на бројот на убиства меѓу цивилното население.

Властите не открија повеќе детали за инцидентот.

Можеби ќе ве интересира

Пукање на забава во Милано, едно лице загина друго е рането

M T

Пукање во Марсеј: Напаѓачи отвориле оган врз возило, има мртви

M T

Пукање во супермаркет во Орегон, најмалку три лица загинаа меѓу кои и напаѓачот

M T

Пукање во забавен парк во Чикаго, повредени три лица

M T

Училиштето во Тексас каде се случи масакр ќе биде срушено

M T

Две лица загинаа во пукање во црква во Алабама

M T