30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Локално

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, врз основа на добиено известување од ЕВН, информира дека паради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, без електрична енергија на ден 17.5.2022 година (вторник) ќе останат следните корисници:

· Од 8:00 до 12:00 ч. ул. Ѓорѓи Крапчев од бр. 2 до бр. 30

· Од 8:30 до 11:00 ч. Катланово, општина Петровец: улица 1 во С. Тотоинци (дел од село Тотинци)

· Од 12:00 до 16:00 ч. општина Кисела Вода: ул. Христо Татарчев 22

· Од 8:30 до 10:00 ч. Мралино општина Илинден: улица Петровец – позади бензинската Макпетрол; општина Петровец: Викенд-населба Наово, дел од ул. 1, Монопласт, Млекарница Битола, Жито Алтан, Вајомаг, Идризово: Идризово ул. 5, ул. 8, Фарма Блир.

Можеби ќе ве интересира

Од денес повисока цена на струјата

M T

220 санкционирани возачи во Скопје: 92 за брзо возење

M T

191 сообраќајни прекршоци во Скопје, 49 за брзо возење

M T

Вархеји очекува Скопје и Тирана во наредните денови да ги отворат пристапните преговори со ЕУ

M T

Нови тарифни блокови за струјата: Оние што трошат повеќе ќе плаќаат поскапо, штедливите поевтино

M T

176 сообраќајни прекршоци во Скопје, 52 за брзо возење

M T