Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Спорт

Почина Мино Рајола, еден од најпознатите фудбалски агенти во светот

Фудбалскиот агент Мино Рајола почина во 54 година од животот, тоа денеска го објави неговото семејство преку социјалните мрежи.

Пред два дена беше објавено дека е починат еден од најпознатите фудбалски агенти, а потоа самиот тој демантираше дека не е точна ваквата информација.

Потсетување дека тој беше хоспитализиран во Милано во јануари и опериран, но природата на болеста не беше откриена, закрепнуваше во својот дом. Има информации дека Рајола имал сериозни проблеми со белите дробови.

Беше една од највлијателните фигури во фудбалот, посредувајќи мега-зделки во кои се вклучени некои од најистакнатите играчи. Беше претставник на ѕвезди како Пол Погба, Ерлинг Халанд, Златан Ибрахимовиќ, Ромелу Лукаку, Марио Балотели, Марко Верати и Хенрих Мхитарјан.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе