11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТТОП ВЕСТИ

Четворица цивили загинаа во руски напад врз центар за помош

Четири цивили загинаа, а четворица се ранети во руско гранатирање на центар за хуманитарна помош во малиот град Вугледар во источна Украина, изјави гувернерот на Доњецката област Павло Кириленко.

-Утрово непријателот ги гаѓаше цивилите од Вуледар кои дојдоа да добијат хуманитарна помош. Во гранатирањето загинаа четири лица, а четворица се ранети – наведе Кириленко на Фејсбук.

Спонзорирано:

Можеби ќе ве интересира

Сирени утрово во Киев – Нов напад на Запорожје

M T

Американка загина во напад на ајкула

M T

Песков: Нападот врз руската амбасада во Кабул е терористички чин

M T

34-годишен човек преживеал напад од алигатор во Флорида

M T

САД: Русија подготвува напад врз цивилната инфраструктура во Украина

M T

Салман Ружди во свесна состојба, разговарал со инспекторите за нападот

M T