33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет ТОП ВЕСТИ

Страшна сообраќајка во САД: Во верижен судир учествувале 50 возила, најмалку пет загинати

Страшен верижен судар се случил во американската сојузна држава Мисури, во кој учествувале педесетина возила, а најмалку пет лица загинале.

Маглата наводно ја отежнала видливоста на патот кај Чарлстон, а до несреќата дошло поради задоцнето сопирање.

– Приближувајќи се кон автопатот, маглата беше многу густа, а видливоста помала од 15 метри. Имаше неколку несреќи од двете страни на автопатот – изјави директорот на Одделот за јавна безбедност во Чарлстон, Роберт Херн.

Можеби ќе ве интересира

Воз во САД излета од шините, три лица се загинати а најмалку 50 се повредени

M T

Северна Кореја ги обвини САД дека создаваат НАТО во Азија

M T

Жена загина во тешка сообраќајка на скопската обиколница, повредени се и три лица

M T

Се урна руски воен транспортен авион има најмалку четворица загинати

M T

Десетици загинати во поплавите во Бангладеш и Индија

M T

Бајден: Рецесијата во САД не е неизбежна, има причини за оптимизам

M T