19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Фон дер Лајен: На ​​овој Меѓународен ден на жената, моето срце е со сите Украинки

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен се огласи на Твитер на 8 март, Меѓународниот ден на жената.

Фон дер Лајен испрати силна порака, велејќи дека нејзиното срце е со сите Украинки.

– Борете се за слобода. Борба на фронтот. Заштитете ги вашите најблиски. Европската унија е со вас – рече фон дер Лајен.

Можеби ќе ве интересира

Овие хороскопски знаци се заљубуваат во физичкиот изглед, а не во срцето

M T

Фон дер Лајен: ЕУ е нецелосна без Западен Балкан, Украина и Молдавија

M T

Фон дер Лајен: Требаше да ги слушаме оние што го познаваат Путин

M T

Фон дер Лајен: Ќе предложиме ограничување на цената на рускиот гас

M T

„Слави со срце, не со оружје“ – кампања на МВР и УНДП против пукањето на веселби

M T

Овој лек може да му наштети на вашето срце поради неговата скриена содржина на сол

M T