14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСветТОП ВЕСТИ

Гранатирано складиште за гориво

Украинската служба за итни случаи соопшти дека руските сили утрово околу 7:10 часот со граната погодиле складиште за гориво.

Според украинската служба, нападот запалил голем број цистерни со дизел со вкупен капацитет од 3.000 кубни метри. Засега нема информации за загинати и ранети.

Беше објавено дека се се случило во Черновци.

Можеби ќе ве интересира

Еве дали горивото има рок на траење

M T

Претседателот на Шри Ланка го моли Путин за помош, за увоз на гориво

M T

Изгаснат пожарот во складиштето за муниција кај рускиот град Белгород

M T

Голем пожар избувна во руско складиште за нафта

M T

Граѓаните да бидат спокојни, има доволно гориво и стокови резерви, уверува СДСМ

M T

Србија донесе Уредба за ограничување на цената на горивото

M T