Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет ТОП ВЕСТИ

Пожар во караоке бар во Индонезија – 19 лица загинаа

Најмалку 19 лица загинаа во пожар што избувна рано утринава во караоке бар во индонезиската провинција Западна Папуа, по тепачка меѓу ривалски банди, соопшти полицијата.

Едно лице е смртно избодено со нож пред да биде запалено заедно со најмалку 18 лица кои останале заробени внатре, изјави полициски претставник.

Полицијата соопшти дека тепачките меѓу младите се вообичаени, но дека ова е првпат да има толку многу мртви.

Околностите на несреќата се истражуваат, а сè уште не се знае дали бројот на загинатите е конечен.

Можеби ќе ве интересира

Изгаснат пожарот во складиштето за муниција кај рускиот град Белгород

M T

Голем пожар избувна во руско складиште за нафта

M T

Пожар во Ново Мексико – две лица загинаа, уништени се 200 куќи

M T

Крузерот Москва е тешко оштетен, екипажот е евакуиран

M T

Пожар во индиска фабрика – Најмалку шест лица загинаа

M T

Русија за пожарот во нуклеарната централа: Тоа е провокација од Киев

M T