Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Пожар во Филаделфија – гори кула во строгиот центар на градот

Гори една од кулите близначки во центарот на Филаделфија.

Полицијата потврди дека настанал голем пожар и дека горат горните катови на една од кулите близначки на Комерс Сквер во овој град.

Засега нема потврда за жртви, а полицијата соопшти дека се евакуирани горните катови.

Можеби ќе ве интересира

Изгаснат пожарот во складиштето за муниција кај рускиот град Белгород

M T

Голем пожар избувна во руско складиште за нафта

M T

Пожар во Ново Мексико – две лица загинаа, уништени се 200 куќи

M T

Крузерот Москва е тешко оштетен, екипажот е евакуиран

M T

Пожар во индиска фабрика – Најмалку шест лица загинаа

M T

Русија за пожарот во нуклеарната централа: Тоа е провокација од Киев

M T