Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Се урна зграда во Јужна Кореја, исчезнаа најмалку шест лица

Најмалку шест лица се водат за исчезнати, а десетици домаќинства се евакуирани во Јужна Кореја поради уривање дел од повеќекатна зграда.

Станува збор за објект што бил во изградба, а се верува дека сите исчезнати лица работеле на градилиштето.

Спасувачите извлекоа тројца работници под урнатините. Потрагата по исчезнатите привремено е во прекин и најверојатно ќе продолжи утре поради страв од ново уривање на зградата.

Можеби ќе ве интересира

Демонстранти ја запалија зградата на поранешниот парламент во Австралија

M T

Пожар во зграда во Тајван, 25 загинати и 44 се повредени

M T

Почина работник откако паднал при изведување на градежни работи на зграда во Гази Баба

M T

Се урна зграда во Египет, загинати најмалку три лица

M T

Зграда од 70 ката се заниша од ветар во Кина, експерти ги испитуваат причините

M T

Претседателот на станари пред два месеца со писмо предупредил од потенцијалната опасност за зградата во Мајами

M T