Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Нов црн рекорд во Србија: Се заразиле над 13.000 лица во изминатото деноноќие

Според последните податоци, во Србија во последните 24 часа се регистрирани нови 13.693 нови случаи на коронавирус, што претставува нов рекорд во земјата од почетокот на пандемијата.

Починаа 22 лица, а според последните податоци, 86 пациенти се на респиратор.

Во Србија досега од вирусот се заразиле вкупно 1.373.237 лица, а регистрирани се 12.958 починати пациенти.

Можеби ќе ве интересира

Нов црн рекорд во Словенија – 8.681 новозаразени лица

M T

Педијатрите во Србија препорачуваат да се одложи поаѓањето во училиште за две недели

M T

Во Србија речиси 8.000 новозаразени со коронавирус

M T

Србија размислува да го продолжи распустот на учениците поради наглиот пораст на заразени со ковид

M T

Србија протестира: „Ѓоковиќ е намамен во Австралија за да биде понижен“

M T

Прв случај на омикрон во Србија

M T