Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

50.126 новозаразени од Ковид-19 во Грција

Рекорден број новозаразени со коронавирусот е регистриран во Грција – 50.126, покажуваат податоците на грчката здравствена агенција.

Претходниот рекорд од 40.560 случаи беше поставен на 31 декември.

Во последните 24 часа во Грција од коронавирусот почина 61 лице.

Од почетокот на епидемијата на коронавирус, во земјава се заразени 1.344.923 лица, додека 21.053 починале.

Можеби ќе ве интересира

Вашингтон испрати барање до Грција да распореди авиони на Крит

M T

Катедралата во Вашингтон ѕвонеше за милион смртни случаи од Ковид-19

M T

Грција поради енергетската криза дава и до 600 евра за ранливите домаќинства

M T

Грција заплени руски танкер

M T

Грција нема веќе да испраќа оружје во Украина

M T

Стејт департментот им нареди на вработените во американската влада да го напуштат конзулатот во Шангај

M T