25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Катастрофален земјотрес од 7.5 степени во северниот дел на Перу

Силен земјотрес од 7.5 степени според рихтер го погодило северно Перу во 11 часот и 52 минути.

Засега нема информации за материјална штета.