Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет Во тренд...

Тројца загинати во Косово по пукање во автобус

Три лица загинаа по пукање во автобус со ученици во дечанското село Глоѓан.РТВ21 неофицијално од здравствениот дом во Дечани дознава дека починале возачот на автобусот и уште две лица, според пишувањата на медиумите ученици.

За порталот РТВ21, портпаролот на полицијата на Пеќ, Фадил Гаши изјави дека настанот се случил околу 19 часот.

Додека пак, портпаролот на обвинителството, Шкодран Никчи изјави дека на местото на настанот излегол притворскиот обвинител.

Навеле и дека се уште не е познат бројот на повредени, бидејќи брзата помош постојано ги носи од Дечани во Пеќ.