Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Словенец за пари примил 23 дози вакцина против Ковид-19 во име на други

Маж од Словенија ги собори сите рекорди во примањето вакцина против коронавирусот примајќи неверојатни 23 дози.

Зад неговиот рекорден број примени вакцини не стои страв од инфекција, но, како што пишуваат словенечките медиуми, вакцините за пари ги примал во име на други луѓе.

За да ја примите вакцината против коронавирусот во Словенија, доволно е да покажете картичка за здравствено осигурување без фотографии.

Можеби ќе ве интересира

Само што излезе, Земан повторно вратен во болница – позитивен е на Ковид-19

M T

Брајан Адамс позитивен на Ковид-19 по летот за Италија

M T

Болниците во Холандија поради ковид откажуваат хемотерапии и трансплатации на органи

M T