Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Земјотрес во Албанија

Албанија рано утринава беше потресена од земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтер, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Се наведува дека епицентарот бил на 23 километри југозападно од Тирана, на длабочина од 10 километри.

Приштински „Коха“, повикувајќи се на ТВ „А2“ во Албанија, јавува дека земјотресот не предизвикал материјална штета.

Можеби ќе ве интересира

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтер ја погоди Турција

M T

Почувствуван земјотрес во Скопје

M T

Нов земјотрес утрово во Битола и околината

M T

Силен земјотрес го погоди Кипар – Почувствуван е и во Египет, Турција и Израел

M T

Утрово нови потреси во Битола

M T

Силен земјотрес во Кина, најмалку 15 повредени

M T