5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Осумгодишно девојче кое лани исчезна во Германија, пронајдено во Хрватска

Државното обвинителство во Хајлброн, Германија објави повлекување на налогот за потрага по исчезнатото осумгодишно девојче Тара Р., по кое се трага од минатата година.

Како што објави полицијата во Ален, мајката на осумгодишната Тара Р. побегнала со своето дете во Хрватска. Тие двете биле пронајдени во стан, но не е соопштено во кој град.

Локалните власти сега се грижат за Тара Р. се додека таа не се врати во Германија. А нејзината мајка е уапсена.

Тара Р. исчезна во септември 2020 година, а полицијата јавно ја бара од мај 2021 година. Полицијата не соопшти повеќе детали за случајот.

Можеби ќе ве интересира

Девојче почина во вжештена кола, заклучено било повеќе од 7 часа

M T

Безживотно тело на шестгодишно девојче извлечено од морето во Грција

M T

Фатени двајца крадци во Тетово, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

M T

Киргистан: Девојче загина од гром, а уште две деца се повредени

M T

Залутан куршум уби осумгодишно девојче во Чикаго

M T

Убиено девојче додека полицијата во Лос Анџелес расчистувала грабеж

M T