28.8 C
Скопје
27. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Силен земјотрес на Закинтос

Силен земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, пренесуваат грчките медиуми.

Според извештаите, земјотресот бил регистриран во близина на Закинтос.

Геодинамичкиот институт од Атина изјави дека земјотресот е регистриран на 32 километра од местото Волимес на тој остров.