9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет Во тренд...

Гром усмрти тренер среде фудбалски натпревар во Бугарија, повреден и еден играч

Несреќа се случи за време на фудбалски натпревар во бугарското село Лесичово, кога гром удри и го усмрти фудбалскиот тренер Иван Ранчев (41).

Како што пренесуваат бугарските медиуми Итната помош можела само да констатира смрт.

Тоа се случило вчера попладне за време на контролниот натпревар помеѓу екипите од Лесичово и Ботево, кога прво почнало да врне силен дожд, а потоа удрил и гром, пренесува порталот „Новините“.

Молња удрила и во еден играч, но тој преживеал.

Можеби ќе ве интересира

Почина легендарниот тренер Душан Ивковиќ

M T

Гром удри во Светскиот трговски центар во Њујорк

M T

Гром усмрти 16 луѓе на свадба во Бангладеш

M T