6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Еден загинат, петмина повредени при пукање на прометна улица во Албанија

Едно лице загина, а петмина се повредени во пукање во многу прометна пешачка зона во албанскиот град Лушње, објавуваат медиумите во регионот.

Инцидентот се случил во време кога улицата во центарот на градот била полна со луѓе, а по физичка пресметка помеѓу група мажи, пишуваат порталите.

Според првичните податоци, 34-годишен сопственик на ресторан е убиен, а меѓу повредените е и едно девојче.

Можеби ќе ве интересира

Петмина повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Ресен

M T

Од Интензивна нега на Клиниката за изгореници се префрлени повредените од несреќата, едно лице ќе биде оперирано

M T

Петмина повредени во сообраќајка на патот Штип-Кочани

M T