Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Пукање во Шведска, ранетите се во тешка состојба

фото: Centar.mk

Двајца мажи и една жена се ранети во пукање во шведскиот град Кристијанштад.

Тие биле итно префрлени во болница и се во сериозна состојба. Жената е на возраст од шеесет години, еден маж во дваесеттите години и еден во триесеттите.

Според „Експресен“, полицијата добила дојава за пукање во 15:44 часот.

Ранетите луѓе биле пронајдени на различни места во северниот дел на градот.

Полицијата ја блокирала таа област и се очекуваат повеќе информации околу овој инцидент.

Можеби ќе ве интересира

Пукање во училиште во Мемфис, рането момче во критична состојба

M T

Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија

M T

Шведскиот модел сепак успешен – без строги мерки до нула починати

M T