8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Свет Мозаик

Добил 450 евра казна бидејќи се бакнувал со девојката на улица во Приштина

По неколку предупредувања, косовската полиција казни шведски државјанин во Приштина за бакнување на неговата девојка на улица.

Се се случи на 28 јули во близина на ноќен клуб во овој град.

Тој беше казнет со 450 евра за бакнување.

Како опис на прекршокот, поднесен до Калксо, косовската полиција наведе дека тој „се однесувал непристојно, бакнувал во јавност, иако бил предупреден неколку пати“.

За да се изрече оваа парична казна, полицајците се потпираа на одредбата од член 6 од Законот за јавен ред и мир.

Можеби ќе ве интересира

И тоа е можно: Казнета со 192.825 евра за брзо возење во Швајцарија

M T

Татко ја принуди својата ќерка (16) да ја избричи главата, откако таа и се потсмеваше на девојка болна од рак

M T

На Харви Вајнстин му се заканува казна од 140 години затвор

M T