Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Силен земјотрес ги погоди Филипините

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран на Филипините.

Епицентарот на земјотресот е регистриран меѓу островот Миндоро и главниот град на Филипините, Манила, на длабочина од 173 километри.

Сè уште нема информации за опасност од цунами.

Можеби ќе ве интересира

Земјотрес во Охрид и Струга

M T

По два земјотреса во Грција, предупредување за цунами

M T

Силен земјотрес го погоди Пакистан, има загинати и повредени

M T