15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

Во Хрватска 110 нови случаи на коронавирус, две лица починаа

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 110 нови случаи на коронавирус, две лица починаа, а бројот на активни случаи е 624. Меѓу нив, 121 пациент е во болница, од кои тројца се на респиратор.

Од 25 февруари 2020 година, кога е регистриран првиот случај во Хрватска, регистрирани се вкупно 360.593 лица заразени со новиот коронавирус, од кои 8.226 починале, а вкупно оздравеле 351.743 лица, од кои 80 во последните 24 часа.

Во моментов 3.479 лица се во самоизолација.

Можеби ќе ве интересира

Денес регистрирани 577 нови случаи на Ковид 19 – Починати се 30 лица

M T

Др. Гојковиќ – “Сите ќе се заразиме. Се наоѓаме во сериозен пик”

M T

Зошто C.1.2 во Јужна Африка е варијанта од интерес?

M T