16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Трагедија кај Сараево: Тригодишно девојче се задушило со семка од цреша

Тригодишно девојче Е.К., почина во Палам откако се задуши со семка од цреша.

Окружното јавно обвинителство во источниот Сараево за Српскаинфо потврди дека се случила несреќа и дека дежурниот обвинител бил информиран за сè.

Откако дозна за оваа несреќа, во Палам завладеа тишина и сите беа шокирани од оваа трагедија.

“Не се сеќавам на оваа несреќа што се случи во Палам, но исто така и во Источно Сараево. Слушнав дека девојчето се обидело да јаде цреша и дека каменот заглавил во грлото. Тоа е комбинација на многу несреќни околности”, рече еден од локалното население.

Тој вели дека веќе два дена владее огромна тага во Палам и дека сите зборуваат за тој случај.

Тој додава дека се надева дека родителите ќе имаат сили да продолжат и дека ќе добијат уште еден шестгодишен син.

Девојчето било погребано вчера на градските гробишта Баре во Палам.

Според неофицијални информации, ова е несреќен случај и нема елементи на кривично дело.

Можеби ќе ве интересира

Киргистан: Девојче загина од гром, а уште две деца се повредени

M T

Залутан куршум уби осумгодишно девојче во Чикаго

M T

Убиено девојче додека полицијата во Лос Анџелес расчистувала грабеж

M T

Јелоустоун: Девојче скокнало во извор со вода од 90 степени Целзиусови за да го спаси кучето, сега е во сериозна состојба

M T

Тешко повредено малолетно девојче во Скопје, откако во неа удрил автомобил

M T

Осумгодишно девојче кое лани исчезна во Германија, пронајдено во Хрватска

M T