36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Храбра Американка избркала мечка од дворот за да ги спаси кучињата

Седумнаесетгодишна Американка храбро истурка голема мечка од дворот на нејзината куќа за да ги спаси своите кучиња од неа.

Кога видела голема мечка како се обидува да го удри своето големо куче во дворот од врвот на оградата, се искачила со две мечиња, Хејли Моринико истрчала од куќата и ја турнала мечката преку оградата, а потоа ги собрала кучињата.

Сето ова е снимено од видео надзорот над куќата на работ на националниот парк, во предградијата на градот Бредбери во близина на Лос Анџелес, што го емитуваше телевизиската станица АБЦ7, и додаде дека девојчето излегло од борбата со само мала гребнатинка.