19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Матурантите хит на Фејсбук поради она што го носеа на нивниот последен училишен ден (фото)

Фотографијата собра повеќе од 11.000 лајкови, а славните не го криеја својот ентузијазам

Матурантите ширум Хрватска вчера го прославија последниот училишен ден, а за таа пригода многумина носеа маици со смешни и духовити натписи.

Сепак, матурантите во Чаковец одлучија да се облечат како Фреди Меркјури од спотот за песната I Want To Break Free и не им требаше долго за да станат хит на Фејсбук.

Меркур се појавува во претходно споменатото видео во улога на домаќинка во високи потпетици, црно здолниште и розова маичка, а сето тоа, вклучително и мустаќи и перика, го носеа матурантите.