Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay / илустрација
Коронавирус Македонија Во тренд...

Владата ја укина мерката карантин за патниците од африканскиот континент и Бразил

На седницата, Владата донесе Одлука за престанување на важноста на мерката со која сите домашни и странски физички лица – патници од земјите од Африканскиот континент и Федеративната Република Бразил, кои влегуваат на граничните премини на територијата на Република Северна Македонија, задолжително да се упатуваат во 14-дневна изолација (карантин) односно оваа мерка да продолжи да се применува само за странски физички лица – патници од Република Индија.

Можеби ќе ве интересира

Се појави нова варијанта на коронавирусот која ги загрижува научниците

M T

Нов сој на корона вирусот во Британија

M T

Владата прогласи тридневна жалост

M T