36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Од компликации од ковид починаа 36 годишен скопјанец и 41 годишен битолчанец

Министерството за здравство ги соопшти дека во последние 24 часа починале 26 лица од компликации со ковид.

Најмладите се 36 годишен скопјанец и 41 годишен битолчанец.

Ова се целосните статистики:

Пријавени се вкупно 26 починати лица: 8 од Скопје (36г,56г,63г,64г,71г,76г,78г, 84г,), 3 лица од Битола (41г,65г и 82г), по 2 починати лица од Тетово (63г и 73г), Струмица (62г и 68г) и Кочани (61г и 80г) и по 1 починато лице од Куманово (63г), Велес (65г), Гостивар (73г) ,Охрид (71г), Штип (56г), Кичево (40 г), Гевгелија (68г), Дебар (64г) и Виница(60г). Од пријавените, 25 лица се починати во болнички, а еден пациент е починат во домашни услови.

Можеби ќе ве интересира

Фаучи: „Делта“ сојот е најголема закана во напорите на САД за искоренување на коронавирусот

M T

Спутник V штити од ковид најмалку 6 месеци

CENTAR MKD

Прва доза вакцина вчера примиле 2.683 граѓани

M T