36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Пукање на Тајмс Сквер, ранети мајка и ќерка ВИДЕО

Вечерва се случи пукање на Тајмс Сквер, во кое беа повредени ранета жена, како и нејзината тригодишна ќерка, пренесоа американските медиуми.

Полицијата во Њујорк го испитува злосторството и се сомнева дека има уште жртви.

Пукањето започна околу 5 часот, така што специфичните информации сè уште не се достапни.

Наскоро се очекува полицијата да излезе во јавноста со точниот број на жртви, како и информации за напаѓачот и мотивите за пукањето.

Медиумите јавуваат дека девојчето кое било застрелано во ногата било веднаш пренесено во болница и се чека извештај за нејзината состојба, додека сè уште нема информации за нејзината мајка.