Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Свет

Во Грција уште еден силен земјотрес: Овој пат од 4.1 степени по рихтер

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми.

Според порталот „Flash.gr“, Обединетата национална сеизмолошка мрежа регистрирала земјотрес на 352 километри од Атина.

Според последните информации, епицентарот бил на 19 километри од градот Тилос.

За потсетување, два земјотреси, со јачина од три и 3,1 степен, беа регистрирани во Грција нешто по 19,41 часот по локално време.