9 C
Скопје
23. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Македонија Во тренд...

Битола во црно: Почина 19 годишната девојка која имаше симптоми на коронавирус

pixabay

Трагична вест од Битола. Почина најмладиот пациент во ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше тестирана, пренесува порталот СДК.

– Девојчето почина неколку часа по приемот, беше донесена во екстремно тешка состојба, почина пред да биде земен брис и не е во ковид позитивните починати, вели директорката на Битолската болница Билјана Гагачовска.

Девојката беше со Даунов синдром.