13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Свет

Земјотрес од 4 степени ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала е регистриран во југоисточна Грција денес во 10:08 часот, пренесе агенцијата АНА.

Епицентарот бил на 12 километри јужно од островот Низирос, во архипелагот Додеканез, на 349 километри од Атина, објави Институтот за геодинамика на Националната опсерваторија во Атина.