8 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Свет Во тренд...

Србија која е во ек на вакцинација: Бројот на заразени опаѓа, но бројот на смртни случаи расте

фото Pixabay / илустрација

Според последниот дел во Србија, потврдени се други 3.615 позитивни случаи на 19, а 42 пациенти починале.

Да потсетиме, трагедија се случи денес во српска болница, кога 29-годишна мајка починала од коронавирус, без никакви комордибитети.