Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети функционери од неговата партија

Откако ги призна сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од неговите ментори Никола Груевски и Сашо Мијалков, Христијан Мицкоски да ги повика на соочување со одговорност сите во белиот дворец против кои се водат судски предмети, велат од СДСМ преку соопштение.

„Цели три години Мицкоски е на браникот на криминалот, работи против правдата, против судска разрешница на предметите на СЈО во кои се и Груевски и Мијалков ама и Милошоски и Орце Камчев и многу други. ВМРО ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се симболот на криминалот, корупцијата и неправдата.Граѓаните ова многу добро го знаат“, порача СДСМ.

Владејачката партија додава дека ќе има одговорност за сите.