15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Нов земјотрес во Петриња, граѓаните од страв излегоа на улиците

Нов земјотрес ја погоди областа Петриња во Хрватска.

Според првите податоци на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил на 3 километри југозападно од Сисак на длабочина од 2 километри.

Според очевидци, земјотресот се почувствувал доста силно и многумина од страв излегле на улиците, пренесува „Јутарњи“.

Можеби ќе ве интересира

Силен земјотрес во Кина, најмалку тројца починати а околу 60 повредени

M T

Земјотрес со јачина од 4,5 степени во БиХ

M T

ЗЕМЈАТА ПОВТОРНО СЕ ТРЕСЕ ВО ХРВАТСКА: Земјотрес ја погоди областа Шибеник

M T